Strona Główna / PORADNIK / narzutki ślubne — idealne na wypadek wiatru lub chłodu
narzutki ślubne

Narzutki ślubne — idealne na wypadek wiatru lub chłodu

Niestety, nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć pogody w dniu naszego ślubu. Warto zatem zawsze wybierając suknię ślubną wziąć pod uwagę zmienne warunki atmosferyczne i zawczasu dokupić odpowiednie okrycie.

Narzutka ślubna, pasująca stylem i wykonaniem do naszej sukni ślubnej, nie tylko zapewni nam ochronę przed chłodem czy wiatrem, ale będzie również pięknym elementem naszej ślubnej stylizacji.

Jakie są jeszcze inne zalety narzutki ślubnej? Dlaczego warto ją kupić? O tym przeczytasz w naszym artykule:

Istnieją różne typy narzutek. Mniej lub bardziej ozdobne, zapinane na haftki, zawiązywane, a nawet bez zapięcia, luźno zarzucane na ramiona… dzięki temu mamy możliwość wyboru narzutki ślubnej, która idealnie będzie pasować do góry naszej sukni.

Narzutka ślubna — przydatna na ślub w miejscach kultu religijnego

Jeśli zdecydowaliśmy się na suknię ślubną z odkrytymi ramionami, koniecznie dokupmy narzutkę na ramiona. Biorąc w ślub kościele, czy w  innym miejscu kultu religijnego, jesteśmy zobowiązani do stosowania zasad odpowiedniego dress code’u.

Zasady te określają stosowność naszego ubioru w miejscu, w którym ludzie się modlą. Wymagane są: brak dużego dekoltu i zakryte ramiona. Narzutka ślubna pozwoli nam  zatem uniknąć kontrowersji w tak ważnym dniu.

Narzutka ślubna — czym kierować się przy wyborze?

Wybierając narzutkę ślubną, zwracajmy przede wszystkim uwagę na stopień jej dopasowania do naszej sukni ślubnej. To nasza suknia ślubna nadaje kierunek, w jaki powinna wpasowywać się narzutka ślubna. Ważne jest także zachowanie równowagi przy doborze tych elementów ubioru.

Jeśli suknia ślubna jest bogato zdobiona, nasza narzutka nie powinna się rzucać w oczy i stanowić jedynie tło dla sukni. W przypadku sukni ślubnych minimalistycznych możemy sobie pozwolić na zdecydowanie więcej: bogato zdobiona narzutka, wyszywana koralikami, perłami czy cekinami doda świetności i blasku naszej skromnej sukni. Dopasowanie narzutki ślubnej do sukienki to zatem klucz do sukcesu.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE
NEWSLETTER

NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA